Bakan Albayrak: Kobi Değer Kredisi-2’yi devreye alıyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Bugünden itibaren KOBİ’lerimiz için Kobi Değer Kredisi-2’yi devreye alıyoruz.

Kobi Destekleri Hit: 1360 / Yorum: 0 / 11 Mart 2019 15:02
Bakan Albayrak: Kobi Değer Kredisi-2’yi devreye alıyoruz
-A +A

Hazine garantili, toplamda 25 milyar TL’lik yeni paketimiz tüm kobilerimize hayırlı uğurlu olsun. Destek olan 17 bankaya da teşekkür ediyoruz" açıklamasında bulundu.Hazine ve Maliye Bakanı berat albayrak, bugünden itibaren KOBİ’ler için kobiDeğer Kredisi-2’yi devreye aldıklarını söyledi. Albayrak Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Hazine garantili, toplamda 25 milyar TL’lik yeni paketimiz tüm kobilerimize hayırlı uğurlu olsun. Destek olan 17 bankaya da teşekkür ediyoruz. " dedi. 


Albayrak'ın Twitter mesajında yer alan bilgiye göre, sektör kısıtı olmaksınız 125 milyon TL'ye kadar ciroya sahip tüm KOBİ vasfına sahip işletmeler krediden yararlanabilecek.

Kredi, ciro ve faaliyet alanına göre azami 1,5 milyon TL'ye kadar verilebilecek. Kredilere Hazine destekli KGF kefaleti sağlanacak. 6 Ay anapara ödemesiz, toplam 36 ay vade yapılacak. Kredinin aylık faizi yüzde 1,54, yıllık faizi yüzde 18,48 olacak.
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
2012 Kobitek tüm hakları saklıdırHaber Yazılımı Haber Scripti