Yenilikçi Kahve Fikrine Güçlü Yatırım

AnasayfaKobi Destekleri

Yenilikçi Kahve Fikrine Güçlü Yatırım

Girişimcilik ekosisteminin en geniş ağına sahip olan Workinton Kuluçka Merkezi’da yer alan startup’lar yatırımcıların ilgisini çekiyor. Taze çekilmiş

KOBİ tanımı değişti, paran kadar KOBİ’sin!
Kovid-19 risklerine karşı KOBİ alacaklarına devlet güvencesi
KOBİ`lerin ihracatı desteklerle artacak

Girişimcilik ekosisteminin en geniş ağına sahip olan Workinton Kuluçka Merkezi’da yer alan startup’lar yatırımcıların ilgisini çekiyor. Taze çekilmiş filtre kahveyi, pratik paketlerde müşteriye sunan Kahvegibikahve, uluslararası yatırım ve danışmanlık firması Tarvenn’den 2 milyon Türk lirası değerleme ile yatırım aldı. Akıllı sermaye modelini tohum ve erken aşama girişimlere uygulayan Tarvenn’in ilk yatırımı olan Kahvegibikahve, kaliteli filtre kahveyi, hazırlık ve temizlik derdi olmadan kolay ulaşılabilir hale getiriyor.
 
Workinton Kuluçka Merkezi’nin ilk dönem startup’larından biri olan Kahvegibikahve, 6 aylık kuluçka dönem hazırlıklarında 6’lı mentor takımından destek aldı. Girişim fikrini ekonomik bir değere dönüştüren Kahvegibikahve kurucusu Ubeydullah Güngör, ticari hayatına da mutlu bir giriş yaptı. İstanbul merkezli yatırım Tarvenn’den 2 milyon TL değerleme ile yatırım aldığını duyuran Ubeydullah Güngör, “Yeni kavrulmuş kahve çekirdeklerini tazeliğini kaybetmeden öğütüp pratik filtreler halinde kahve severlerle buluşturuyoruz. Müşteriler, bu sayede hazırlık ve temizliğe zaman harcamadan filtre kahve keyfine zaman ayırıyor” dedi.
 
Ubeydullah Güngör, bugüne kadar 15 bin bardak pratik filtre kahve içirmeyi başardıklarını anlatarak, Tarvenn’den aldıkları yatırımla finansal ve operasyonel olarak güçlendiklerini söyledi. Fiber Filtre teknolojisi ile ürünlerini pazara sunduklarını belirten Kahvegibikahve Kurucusu Güngör, “Fiber filtreye geçtikten sonra satışlarımız 3 kat arttı. Yakında abonelik sistemini de aktif hale getirerek kaliteli ve taze kahveye ulaşımı kolaylaştıracağız” diye konuştu.
 
Tarvenn Genel Müdürü Mustafa Kopuk ise değer yaratan fikre sahip tüm iyi ekiplere yatırım yapmak için yola çıktıklarını ifade etti. Kahvegibikahve gibi pratik çözümler sunan ve pazarda var olan talebi karşılıyan startup’ları yakından takip ettiklerini belirten Mustafa Kopuk, “Kahvegibikahve’nin özel üretim fiber filtresi yurtdışındaki rakiplerinden bile farklı. Akıllı Sermaye modelimiz ile paranın yanında tüm bilgi, tecrübe, network ve operasyonel desteği Kahvegibikahve’nin kullanımına sunduk” şeklinde konuştu.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
DISQUS: